"BARKA" Dom Pomocy Społecznej
im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim

23-300 Janów Lubelski, ul. Wiejska 12, tel./fax. (015) 872-08-24,    e-mail: dpsjanow@wp.pl

 

 

Strona Biuletynu Informacji Publicznej DPS Janów Lubelski

Życie religijne w „BARKA” Dom Pomocy Społecznej
im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim

 

·         W kaplicy naszego Domu są sprawowane wszystkie nabożeństwa, zgodnie z Rokiem Liturgicznym, pod przewodnictwem Ks. Kapelana Tadeusza Ocimka, z oprawą muzyczną Pana Karola Przytuły.

·         W miesiącu maju przy kapliczce Matki Bożej śpiewane są Majówki. Natomiast w ostatnią środę tego miesiąca, organizowana jest uroczysta „MAJÓWKA” z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w której bierze udział społeczność Domu oraz przedstawiciele z kilkunastu zaprzyjaźnionych DPS – ów z Archidiecezji Lubelskiej, po której jest radość wspólnego świętowania.

·         W miesiącu październiku odmawiany jest Różaniec, natomiast w listopadzie Wypominki za dusze zmarłych Mieszkańców oraz zmarłych z rodzin Mieszkańców. W Wielkim Poście śpiewane są Gorzkie Żale.

·         Dla Mieszkańców wyświetlane są filmy o tematyce religijnej, które pogłębiają wiedzę i życie religijne, a także jest biblioteka z książkami, m. in. o tematyce religijnej.

·         Chętni Mieszkańcy z pomocą pracowników uczestniczą w uroczystych Mszach Św., m.in. z okazji „Światowego Dnia Chorego”, w odpustach w naszej parafii i Św. Jadwigi, jak i w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i Różańcowej.

·        Mieszkańcy uczestniczą w wycieczkach w czasie, których nawiedzane są Sanktuaria i obiekty sakralne w: Zamościu, Tarnogrodzie, Przemyślu, Kalwarii Pacławskiej, Leżajsku i Lublinie.

·       Przedstawiciele Domu biorą udział co roku w „Pielgrzymkach Osób Niepełnosprawnych i Pracowników Pomocy Społecznej do Sanktuariów Maryjnych” na terenie Archidiecezji Lubelskiej.

 

Fotogaleria z dnia 07.03.2015 r.–  Ksiądz Biskup Edward Frankowski
na terenie „BARKA” Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II
podczas Wizytacji Kanonicznej w Parafii Świętej Jadwigi Królowej
w Janowie Lubelskim